Článok

Pozvanie do relácie „Doma je doma“ (25.4.2012)

Vytvorené 03 máj, 2012 o 1:15 pm Autor v Aktuality

Dňa 25.4.2012 sme dostali pozvanie prezentovať metódu INPP v relácii Doma je doma televízie Lux.

Spolu s nami prijali pozvanie aj pšciálna pedagogička Janka Zajacová a mamina, ktorej deti sú v našej starostlivosti a podstupujú individuálny terapeutický program INPP.

Relácia bola prispôsobená pre širokú verejnosť . Môže si z nej tak užitočné informácie vziať tak rodič, ako i odborník. Porozprávali sme o motorickom vývine zdravého dieťatka – ako by mal vyzerať a čo sa udeje v prípade, že tomu tak nie je. Čo sa napríklad môže stať ak preskočí niektoré z motorických vývinových štádií (napr. plazenie na brušku, lozenie a pod.), ak začne príliš skoro alebo naopak príliš neskoro chodiť. Povedali sme si, aký má motorika a jej vývin súvis s akademickým úspechom dieťaťa v neskoršom veku, a taktiež prečo sú primitívne a posturálne reflexy prepojené s poruchami učenia, správania a koncentrácie. Následne sme sa porozprávali o možnostiach diagnostiky detí s takýmito ťažkosťami, porovnali sme metódu INPP s bežnými špeciálno-pedagogickými diagnostickými ale i nápravnými metódami. Záver relácie patril rozhovoru s p. Endrychovou – maminou viacerých detí, ktoré program INPP v súčasnosti podstupujú – ako ona vníma napredovanie svojich detí, či vníma zmeny, či sa deťom cvičí ťažko, či ich to baví, aké zmeny sa dejú a pod.

Verím, že rovnako dobre, ako sme sa my cítili pri vysielaní tejto relácie, sa budete aj vy príjemne cítiť pri jej pozeraní. A v čo dúfame najviac je, že vám prinesie nové a užitočné informácie!
Po kliknutí na link uvedený nižšie sa vám spustí prehrávanie relácie.

Prajeme príjemné sledovanie!

TV LUX